Co je to nemoc

Únava, bolest, nemoc, nízké nálady...to vše je pouze řeč těla - je to dar. V dnešní době chybně pochopený, proti kterému se snažíme nesmyslně bojovat. Místo toho by jsme se měli zastavit a poslouchat.


Unavení lidé se snaží onu únavu zakrýt kávou či něčím sladkým. Přitom je tělo žádá o pravý opak - o trochu odpočinku.

Bolest lidé zase zakrývají "kouzelnou" pilulkou. Tím jen přestanou bolest cítit a ještě více namáhají již tak přetíženou oblast těla, která bolestí pouze volá po odlehčení.

Když tyto dvě volání těla ignorujeme, přichází snaha těla se očistit. Různé formy zahlenění, hemeroidy, výrůstky, bolestivá menstruace a další.

Po tomto nevyslyšeném volání přichází, nebo spíše odchází dobrá nálada. Toto může vyústit až v nesmyslné užívání antidepresiv, které opět nic neřeší, jen potlačují příznaky. Drtivá většina léků neléčí - když je vyřadíte, vrátíte se do ne-moci/bez-moci.

Jako páté volání těla o návrat do harmonie jsou tu různé cysty, myomy či rakoviny. Představit si je můžete jako varovnou červenou kontrolku, kterou dnešní medicína ve většině případů jen vypne/rozbije. A když Vám takováto kontrolka svítí v autě, vypnete ji nebo co nejdříve jedete do autoservisu problém opravit?

Pokud toho volání odstraníte vyoperováním či chemoterapií, brzy se vrátí a často ve větším počtu.

Co přichází pak již jistě víš.


Přitom stačí jen málo. Zastavit se a poslouchat. Nechat tělo říci si, co potřebuje. Dát mu především stravu, která ho vyživuje a čistí zároveň - dát mu stravu, která je pro něj přirozená. Pomůže i omezení stresu (nutriční stres je také stres), zdravý pohyb a pobyt v přírodě - udělat si čas jen pro sebe.

Nejlepším lékařem je naše tělo ve spolupráci s přírodou.

Pouze tělo ví, kde je problém a ví to 24 hodin denně a 7 dní v týdnu - díky tomu může pružně reagovat (na rozdíl od doktorů).

A pouze příroda může tělu dodat vše potřebné k vyléčení tak, aby to vše správně spolupracovalo - jak to tělo potřebuje.

Proč jsou zvířata stravující se ve volné přírodě zpravidla zdravá,

a zdomácnělá zvířata, krmená průmyslově zpracovanou stravou, často nemocná?

http://zdraveprilezitosti.zpolnaku.cz/navyk

PS: vědomí doktoři s tím to souhlasí - Jan Vojáček: "Proč jsme nemocní? Můžeme si za to sami"

„Je několik hlavních příčin nemocí lidského těla: jsou to zhoubné city, emoce,

umělý způsob výživy a umělost jejího složení, nedostatek blízkého a vzdáleného

cíle, nesprávné chápaní své podstaty a svého předurčení. Velmi úspěšně mohou

tělesným nemocím čelit pozitivní emoce, mnohé rostliny, přehodnocení své

představy o podstatě bytí a předurčení..."

„A ještě jsem pochopila, že fyzické bolesti se objevují v člověku nejen jako důsledek vzdalování se od okolní přírody a nejen jako důsledek temných citů, kterých se dopouští. Tyto nemoci, mohou také být varovným mechanizmem, nebo dokonce záchranou před značně většími mukami. Nemoc, to je jeden z mechanizmů, jeden ze způsobů kontaktování Velkého intelektu - Boha - s člověkem. Bolest člověka, to je také Jeho bolest. Ale jinak nelze. Jak jinak říci, například tobě: ,Neházej do svého žaludku různou nepotřebnost.' Vždyť slova porozumění nevnímáš. Tehdy dostáváš vyrozumění prostřednictvím bolesti. Ale ty bereš prášky na bolest a houževnatě pokračuješ ve svém."

- Anastasia